Nasza oferta

 

 

Podsufitka dachowa Galeco DECOR  ” dostępna od ręki ”

to dekoracyjna podsufitka przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku. Jej zastosowanie pozwala w szybki i prosty sposób poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć konstrukcję dachu. Podsufitka dachowa Galeco DECOR produkowana jest z najwyższej jakości tworzywa PVC, dzięki czemu panele odporne są na działanie warunków atmosferycznych i nie wymagają konserwacji, a lekkość elementów umożliwia montaż nawet na delikatnych konstrukcjach.

Kolorystyka podsufitki

Dekoracyjna podsufitka typu siding przeznaczona jest do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku. Jej zastosowanie pozwala w szybki i prosty sposób poprawić estetykę budynku. Lekka waga umożliwia montaż nawet na delikatnych konstrukcjach. Odporność na warunki atmosferyczne i brak potrzeby konserwacji gwarantuje… uśmiech na lata.

Okucie deski czołowej – Nowość w ofercie Galeco!

Okucie deski czołowej to obróbka blacharska o wymiarach 265 mm x 2000 mm wykonana z blachy ocynkowanej o grubosci 0,5 mm. Pokryta jest drewnopodobną folią Renolit w kolorze podsufitki Galeco DECOR. Jej dolna część wyprofilowana została na kształt listwy „J” dostępnej w systemie Galeco DECOR, co umożliwia łatwy montaż podsufitki oraz spójne i estetyczne wykończenie okapu.

Montaż

  • Panele systemu podsufitki Galeco DECOR montuje się w kierunku prostopadłym do ściany budynku. Montaż paneli w kierunku równoległym do ściany budynku może spowodować wybrzuszenia i deformacje elementów.
  • System podsufitki Galeco DECOR montuje się pod krokiew, do łat drewnianych o wymiarach minimum 25 x 50 mm.
  • Łaty powinny być suche i zaimpregnowane, a odległość pomiędzy sąsiednimi łatami nie powinna przekraczać 40 cm.
  • Nie należy montować elementów podsufitki DECOR w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Podsufitkę należy montować w temperaturze otoczenia powyżej 5°C.
  • Listwę montażową typu „J” należy montować do wypoziomowanych łat na całym obwodzie zabudowanego okapu za pomocą gwoździ nierdzewnych o długości min. 20 mm i średnicy łba min. 8 mm. Gwoździe wbijamy prostopadle do łaty w środek otworu montażowego, pozostawiając około 1 mm luzu pomiędzy łbem a otworem listwy w celu umożliwienia ruchu termicznego elementu. Odległość pomiędzy kolejnymi gwoździami powinna wynosić około 30 cm.
  • Docięte na odpowiednią szerokość panele podsufitki wsuwamy w zamontowane listwy typu „J” w kierunku prostopadłym do elewacji. Kolejny panel należy wsunąć i zaczepić zamkiem o zamek poprzedniego elementu.
  • Pomiędzy krawędzią panelu, a ścianką listew montażowych należy pozostawić około 3 mm luzu w celu umożliwienia dylatacji termicznej panelu.
  • Zaleca się stosowanie co trzeciego panelu z perforacją w celu zapewnienia optymalnej wentylacji dachu i okapu. Panele podsufitki należy przytwierdzić gwoździami do łat.

Wysunięcie okapu dachu do 40 cm

Wysunięcie okapu dachu powyżej 40 cm


Powrót do poprzedniej strony