Nasza oferta

Ceramiczne dachówki i inne pokrycia w Lubartowie - Dachy

Akcesoria dachowe

Oferowane przez firmę Dajana akcesoria dachowe zostały zaprojektowane nie tylko z dbałością o estetykę, ale też w celu zapewnienia wytrzymałości konstrukcji dachu na długie lata zapewniając wysoką funkcjonalność i trwałość. W naszym asortymencie znajdą Państwo akcesoria do blach na rąbek, trapezowych i blachodachówek, a także komunikację dachową i taśmy kalenicowe-kominowe.

Dachówki

Jest to bardzo trwały i wytrzymały, ale ciężki rodzaj pokryć dachowych. Najbardziej popularne są dachówki ceramiczne, dzielone na naturalne, angobowane i glazurowane, a także cementowe z zaprawy cementowej barwionej w masie. Wykończenie szczytów dachów i krycia kalenic wykonuje się dachówkami o odpowiednim kształcie - zwane są gąsiorami.

Blachodachówki

Są to stalowe pokrycia dachowe, które produkuje się z ocynkowanych blach stalowych powlekanych powłokami organicznymi (np. powłokami poliestrowymi, rural, PVDF, plastizol, PRELAQ 50 czy TC 50). Zazwyczaj układa się je na drewnianych łatach. Ich trwałość wynosi zazwyczaj 30-50 lat w zależności od producenta i czynników atmosferycznych.

Blachy trapezowe

Profile dachowe (zwane również elewacyjnymi) wygięte w kształt trapezu. Są wykonane z blachy stalowej, kształtem przypominające profile dachowe faliste, jednak te nie są zaokrąglone, a wygięte w kształt trapezu. Jest ona lekkim i uniwersalnym materiałem konstrukcyjnym na dach. Dzięki szerokiemu wyborowi profilowań, można bez problemu dobrać odpowiedni panel elewacyjny dostosowany do wymogów nośności poszczególnych obiektów architektonicznych.

Blachy na rąbek stojący

Są to pokrycia dachowe z blachy stalowej charakteryzujące się unikalnym rąbkiem przypominające tradycyjny dach z rąbkiem. Dzięki zaawansowanej technologii łączenia, dach z takiego pokrycia może być szybko położony, bez konieczności zastosowania specjalnych narzędzi - łączenie ich odbywa się na zatrzask, zazwyczaj bez konieczności zaginania rąbka. Zazwyczaj posiadają też od razu gotowe otwory montażowe umożliwiające szybkie przytwierdzenie ich do konstrukcji. Stanowią idealne rozwiązanie dla dachów o małym kącie nachylenia.

Gnoty

Są to zazwyczaj drewniane wykończenia pokryć dachowych. Wyróżnia się gnoty łupane oraz cięte. Pokrywanie dachu tym rodzajem pokrycia polega na układaniu gontów na łatach, wciskaniu ostrej krawędzi jednego gonta we wpust drugiego i przybijaniu gontów do łat.

Rynny

Wybierając odpowiedni system rynnowy, należy zaplanować tak, aby skutecznie odprowadzał wodę z połaci dachów. Zadaniem rynien oraz rur spustowych jest zbieranie wody deszczowej z dachu, aby potem odprowadzana została z dala od ścian domu. Aby dobrze pełniły tę funkcję, muszą być szczelne i trwałe. Systemy rynnowe, w trakcie eksploatacji, narażone są na wiele niszczących czynników, takich jak deszcz, bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury, promieniowanie słoneczne, wiatr oraz w okresie zimowym zalegający na nich śnieg i wiszące sople.

NASZA OFERTA