Nasza oferta

Pokrycia firmy Dorken w Lubartowie i Łęcznej - Membrany dachowe

Dachy są skomplikowaną konstrukcją składającą się z kilku warstw. Cały ten system ma za zadanie ochronę przed utratą ciepła w trakcie zimy, latem przed nadmiernym nagrzaniem, a także ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Niezwykle ważnym elementem całej konstrukcji dachu jest membrana dachowa. Pełni ona niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu całego zadaszenia, a jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji. Po zamontowaniu jest niewidoczna dla oka i bardzo trudna do skontrolowania.

Membrana dachowa jest materiałem 3-warstowym. Pierwszą z nich jest warstwa funkcyjna, która jednostronnie przepuszcza cząsteczki pary wodnej. Kolejne dwie stanowią warstwy zewnętrzne, które chronią warstwę funkcyjną przed uszkodzeniami.

Membrany dachowe mają za zadanie chronić termoizolację i konstrukcję dachu przed wilgocią z zewnątrz oraz odprowadzanie wilgoci z ociepleń dachowych. Jest to niezwykle ważne, gdyż zawilgocenie materiału izolującego znacząco obniża jego sprawność cieplną, co doprowadza do większej utraty ciepła z budynku, a więc wzrastają koszta ogrzewania. Działanie membrany dachowej przebiega dwukierunkowo - zarówno przeciwdziała przedostawaniu się wody opadowej do ocieplenia, jak i umożliwia odprowadzenie pary wodnej powstającej wewnątrz pomieszczeń z izolacji dachu na zewnątrz.

W asortymencie hurtowni materiałów budowlanych Dajana znajdą Państwo wysokiej jakości membrany dachowe firmy DORKEN. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

NASZA OFERTA