Nasza oferta

Jednoskładnikowy, odkształcalny, szybkowiążący, lekki klej cementowy o wysokich parametrach,  zmniejszonym spływie, bardzo wysokiej wydajności, wysokiej zwilżalności, łatwy w aplikacji, przeznaczony do płytek ceramicznych i kamienia, przystosowany do układania cienkich płytek z gresu porcelanowego.
Zastosowanie

Klejenie wewnątrz i na zewnątrz płytek ceramicznych każdego typu (bicottura, monocottura, gres porcelanowy, klinkier, cotto),  materiałów z kamienia , mozaiki każdego rodzaju, także w basenie, klejenie cienkich płytek z gresu porcelanowego każdego typu i formatu na ścianach i podłogach oraz na elewacji  bez konieczności uprzedniego wyrównywania podłoża.

Ultralite S1 Quick jest szarym proszkiem składającym się z cementu, wyselekcjowanych kruszyw, wysokiej zawartości żywic syntetycznych, dodatków mikrogranulek pochodzących z recyclingu materiału pochodzenia  krzemionkowego, nadających mieszance lekkość. Specjalna technologia pozwala  na obniżenie masy objętościowej Ultralite S1 Quick, co zapewnia:
1. Zrównoważenie  objętości- opakowania Ultralite S1 Quick mają mniejszy ciężar (15 kg) w porównaniu z tradycyjnymi klejami cementowymi (25 kg).  Ułatwia to przenoszenie, a ponadto przekłada się na korzyści ekonomiczne, związane z kosztami transportu;
2. Większą o ok. 60% wydajność w porównaniu z tradycyjnymi, dwuskładnikowymi cementowymi  zaprawami klejącymi MAPEI, klasy S1.

Niska lepkość zaprawy Ultralite S1 Quick pozwala na łatwiejsze i szybsze nakładanie. Zmniejszony spływ Ultralite S1 Quick uniemożliwia osuwanie się płytek montowanych na ścianach, nawet jeśli mają duży format. Doskonała zwilżalność spodniej strony płytki w połączeniu ze zmniejszonym spływem sprawiają, że Ultralite S1 Quick nadaje się szczególnie do montażu cienkich płytek z gresu porcelanowego. W tym wypadku aplikacja  Ultralite S1 Quick techniką podwójnego smarowania na równych podłożach ogranicza możliwości powstania pustych przestrzeni pod płytką, a tym samym ryzyka pęknięcia takiej płytki pod wpływem obciążenia ruchem.

Dane techniczneMaksymalny czas użytkowania: 50 minut
Czas schnięcia otwartego: około 20 minut
Korygowalność: 15 minut
Spoinowanie: Po 2-3 godzinach
Obciążenie ruchem pieszym: po 2-3 godzinach
Pełne obciążenie: po 24 godzinach; baseny i zbiorniki po 3 dniach
Odkształcalność wg EN 12002:  S1 – odkształcalny (>2,5mm, ˂5 mm)
Kolor: biały lub szary
Przechowywanie: 12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych opakowaniach i w suchym miejscu.

Zużycie: 0,8 kg/m2 na 1 mm warstwy, co jest równoważne 1,5-2,5kg/m2.

Opakowania: worki 15 kg


Powrót do poprzedniej strony