Nasza oferta

Kolory standardowe

biały, zbliżony do RAL 9016

biały, zbliżony do RAL 9016

brązowy, zbliżony do RAL 8028

brązowy, zbliżony do RAL 8028

złoty dąb 0203

złoty dąb 0203

 

Estetyka

Bramy 9600 CLASSIC cechuje szeroka gama wzornicza. Są one dostępne w kolorach białym i brązowym, kolorach rustykalnych, kolory z palety RAL oraz złoty dąb. Uszczelki w kolorze białym lub brązowym w zależności od koloru bramy. Poszycie bramy posiada obustronnie strukturę woodgrain. Wzory przetłoczeń; przetłoczenie poziome, kaseton, kaseton szeroki*, sonoma*. Na życzenie klienta dostarczamy bramy z okienkami.
TermoizolacyjnośćZewnętrzna oraz wewnętrzna powłoka bramy wykonana jest z blachy stalowej. Wnętrze panelu wypełnione jest twardą pianką poliuretanową. Konstrukcja zapewnia wysoką izolacyjność termiczną; współczynnik przenikalności cieplnej U wynosi tylko 1,5 W/m2K i co ważne, jest on określony dla bramy już zamontowanej. Średnia grubość panelu 30 mm.

 

 

Trwałość

Podobnie jak pozostałe bramy Wayne Dalton, bramy 9600 CLASSIC posiadają długoletnie gwarancje. Z każdej wyprodukowanej partii bram pobierana jest próbka do testów, co zapewnia wieloletnią trwałość produktu. Standardowo stosowane są sprężyny skrętne o dużej wytrzymałości (min. 20 tys. cykli), a liny, zawiasy i inny osprzęt są tak dobrane, aby mogły niezawodnie funkcjonować przez. ok. 50 lat.
Uniwersalność

Konstrukcja bramy zapewnia wszechstronne wykorzystanie produktu w zróżnicowanych warunkach budowlanych. Brama może być montowana w garażach o niskim nadprożu (15 cm). Podobnie jak inne produkty z tej serii brama 9600 może być obsługiwana ręcznie jak również za pomocą automatyki. Po zamontowaniu daje prawie 100% dostępu do garażu, tylko minimalnie ograniczając światło wjazdu przy nadprożu.

 

Praktyczność

Bramę cechuje wysoki komfort i prostota użytkowania. Również ekipy montażowe cenią ten wyrób za łatwy montaż. Aby ograniczyć czynności montażowo – serwisowe oraz podnieść jakość wyrobu wiele podzespołów zostało zamontowanych fabrycznie. Dzięki temu marka Wayne Dalton kojarzy się z wysoką jakością, komfortem i zadowoleniem.

 
Opcje przeszklenia

kryształ I 01kryształ I 01

 

katedra 03katedra 03

 

pacyfik 04pacyfik 04

 

atlantyk 05atlantyk 05

 

diament 06diament 06

 

wschód słońca 07wschód słońca 07

 

Konfigurując bramę garażową producent dokonuje wyboru typu prowadnic oraz układu zrównoważenia:

 • wybór układu zrównoważenia zależny jest od wymiarów i wagi bramy
 • wybór prowadnic oraz usytułowanie układu zrównoważenia zależne jest od wysokości nadproża.
  • Pojedyńcze prowadzenie
   Wymaga od 250 mm nadproża dla bramy ręcznej, do 320 mm dla bramy z automatem. Unosi bramę w taki sposób, że uzyskujemy nawet do 100% efektywnego światła otworu garażowego. Charakteryzuje się pojedyńczymi prowadnicami poziomymi.
  • Podwójne prowadzenie (najczęściej spotykane)
   Wymaga minimum 150 mm nadproża dla bramy ręcznej i 180 mm dla bramy automatycznej. po otwarciu brama autoamtyczna, pozostaje w swietle otworu ok 20mm, a ręczna do 120 mm.
  • Tylne prowadzenie
   Przeznaczone do montażu bram w garażach z niskim nadprożem.  Minimalna wysokość  nadproża 105 mm dla bramy ręcznej i 130 dla bramy automatycznej. Charakterystyczna cecha, to montaż wału ze sprężynami na końcu prowadnic poziomych.

Powrót do poprzedniej strony