Nasza oferta

Kolory standardowe

001 mahoń001 mahoń

 

002 orzech002 orzech

 

003 dąb003 dąb

 

004 zielony004 zielony

 

005 szary005 szary

 

006 jasna glina006 jasna glina

 

007 czerwony dąb007 czerwony dąb

 

008 wiśnia008 wiśnia

 

Estetyka

Bramy 9800 PRESTIGE to ekskluzywny produkt, doskonale naśladujący drewno. Jest to wyrób dla klientów preferujących naturalną stylistykę. Mogą oni zaspokoić swoje oczekiwania nie ponosząc dużych kosztów. Poszycie zewnętrzne wykonane jest z włókna szklanego i tak doskonale nawiązuje swoją strukturą i kolorystyką do naturalnego drewna, że nawet specjaliści mają trudności z rozpoznaniem imitacji. Dostępne w kolorach mahoń, orzech, dąb, ciemna zieleń, szary i naturalna glina. Model 9800 dostarczany jest w wersji z przetłoczeniem poziomym, podwójny wąski kaseton oraz kaseton ułożony pionowo. Uszczelki w kolorze białym lub brązowym (w zależności od koloru bramy). W bramach tego typu można zastosować duże przeszklenia. Całość dopełnia eleganckie wykończenie wewnętrzne, niespotykane u innych producentów.
Termoizolacyjność

Zewnętrzna powłoka bramy wykonana jest z włókna szklanego a wewnętrzna z lakierowanej blachy stalowej. Wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Konstrukcja łącząca włókno szklane z pianką poliuretanową tworzy warstwę izolacyjną. Dodatkowo likwiduje przenikanie cieplne tzw. mostki termiczne, powstające na styku blachy osłonowej zewnętrznej i wewnętrznej. Taka budowa panelu ma wpływ na wzrost izolacyjności termicznej bramy. Współczynnik przenikalności cieplnej U dla bramy 9800 to tylko 1,6 W/m2K i jest on podany dla bramy zamontowanej. Grubość panelu 25 mm.

 

 

Trwałość

Konstrukcja bramy oparta jest o sprawdzone rozwiązania z innych modeli z serii 9000 co daje gwarancję na długotrwałe satysfakcjonujące użytkowanie. Bramy zaopatrzone są w sprężyny skrętne o dużej wytrzymałości (min 20 tys. cykli) a liny, zawiasy i inny osprzęt sprawdzane są na wytrzymałość min. 50 tys. cykli.

Praktyczność i uniwersalność

Brama 9800 PRESTIGE to kolejny produkt, który nie ma odpowiednika na rynkach światowych. Swoją funkcjonalnością i innowacyjnymi rozwiązaniami zaspokaja wyszukane oczekiwania klientów zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Ogromnym atutem bram 9800 PRESTIGE jest fakt, iż produkt ten doskonale imituje drewno a przy tym nie wymaga częstej konserwacji. Pozbawiony jest też wad związanych z rozsychaniem się paneli, wysokimi kosztami zakupu i eksploatacji. Jednocześnie zachowuje wszelkie walory bram segmentowych wciąganych pod sufit.

Opcje wyposażenia

przetłoczenie kaseton pionowy

przetłoczenie kaseton pionowy

przetłoczenie poziome wąskie

przetłoczenie poziome wąskie

przetłoczenie kaseton podwójny

przetłoczenie kaseton podwójny

okucia symulujące zawiasy boczne oraz klamkę

okucia symulujące zawiasy boczne oraz klamkę

Opcje przeszklenia

kryształ 2 02kryształ 2 02

 

classic 08classic 08

 

Konfigurując bramę garażową producent dokonuje wyboru typu prowadnic oraz układu zrównoważenia:

 • wybór układu zrównoważenia zależny jest od wymiarów i wagi bramy
 • wybór prowadnic oraz usytułowanie układu zrównoważenia zależne jest od wysokości nadproża.
  • Pojedyńcze prowadzenie
   Wymaga od 250 mm nadproża dla bramy ręcznej, do 320 mm dla bramy z automatem. Unosi bramę w taki sposób, że uzyskujemy nawet do 100% efektywnego światła otworu garażowego. Charakteryzuje się pojedyńczymi prowadnicami poziomymi.
  • Podwójne prowadzenie (najczęściej spotykane)
   Wymaga minimum 150 mm nadproża dla bramy ręcznej i 180 mm dla bramy automatycznej. po otwarciu brama autoamtyczna, pozostaje w swietle otworu ok 20mm, a ręczna do 120 mm.
  • Tylne prowadzenie
   Przeznaczone do montażu bram w garażach z niskim nadprożem.  Minimalna wysokość  nadproża 105 mm dla bramy ręcznej i 130 dla bramy automatycznej. Charakterystyczna cecha, to montaż wału ze sprężynami na końcu prowadnic poziomych.

 


Powrót do poprzedniej strony