Nasza oferta

Estetyka

Bramy K-4 Thermo PLUS charakteryzują się bardzo wysoką estetyką wykonania i bogatym wzornictwem.
Bramy tego typu są dostępne w wielu kolorach począwszy od modnych i pożądanych kolorów drewna; złoty dąb i orzech poprzez klasyczne kolory  biały i brązowy, aż po całą kolorystykę z palety RAL. Zewnętrzna i wewnętrzna powłoka bramy może być gładka lub posiada strukturę woodgrain. Brama K-4 Thermo PLUS wykonywana jest w przetłoczeniu poziomym (odwzorowanie desek)  i może być ozdobiona okienkami.

Termoizolacyjność

Bramy model K-4 Thermo PLUS wykonane są z paneli o grubości 40 mm niemieckiej firmy ThyssenKrupp. Wnętrze panelu wypełnione jest twardą, bezfreonową pianą poliuretanową. Dzięki temu bramy Kronway zapewniają najwyższe parametry izolacyjności termicznej.

 

Trwałość

Firma Kronway w oferowanych produktach kładzie bardzo duży nacisk na zadowolenie klientów w długim okresie użytkowania produktu. Dla tego też, do produkcji bram używane są panele najbardziej cenionych na świecie producentów. Wszystkie elementy metalowe zabezpieczone są poprzez ocynkowanie. Standardowo stosowane są sprężyny skrętne o dużej wytrzymałości (min. 20 tys. cykli), które równoważą ciężar bramy a liny, zawiasy i inny osprzęt są tak dobrane, aby mogły niezawodnie funkcjonować przez. ok. 50 lat. Bezawaryjną i satysfakcjonującą pracę naszych produktów przez kilkadziesiąt lat codziennego użytkowania, potwierdza 10-cio letnia gwarancja oraz certyfikaty wydane przez międzynarodowe instytuty.

 

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Brama K-4 Thermo PLUS doskonale sprawdza się przede wszystkim w budowlach o charakterze mieszkalnym.  Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie ograniczała powierzchni w garażu czy też tuż przed nim. Ruchome moduły przesuwają się po szynach pionowo do góry  i chowają pod sufitem. Taka charakterystyka pracy bramy pozwala na zamontowanie produktu w obiektach o ograniczonej przestrzeni w jego pobliżu, np. w budynkach przylegających bezpośrednio do ulicy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom brama może być montowana w garażach o niskim nadprożu (70 mm). Bramy K-4 Thermo PLUS dostosowane są do obsługi zarówno ręcznej jak i automatycznej. We wszystkich  bramach K-4 Thermo PLUS, ruchome elementy są osłonięte, co eliminuje możliwość podłożenia, zakleszczenia czy uszkodzenia na przykład ręki dziecka. Dodatkowo w oferowanych bramach zastosowano panele z zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców. Standardowo, wszystkie bramy wyposażone są w odśrodkowy system zabezpieczający w przypadku pęknięcia sprężyny. Niezawodny system ryglowania za pomocą klamki czy też automatu stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem.Tak przygotowana brama daje poczucie komfortu  i zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom.
Kolory standardowe

 

białybiały

 

brązbrąz

 

jasny złoty dąbjasny złoty dąb

 

ciemny złoty dąbciemny złoty dąb

 

jasny orzechjasny orzech

 

ciemny orzechciemny orzech

 

antracytantracyt

 

Opcje wyposażenia

struktura gładka bez przetłoczeństruktura gładka bez przetłoczeń

 

struktura gładka poziome szerokiestruktura gładka poziome szerokie

 

struktura gładka poziome wąskiestruktura gładka poziome wąskie

 

struktura woodgrain poziome wąskiestruktura woodgrain poziome wąskie

 

Konfigurując bramę garażową producent dokonuje wyboru typu prowadnic oraz układu zrównoważenia:

 • wybór układu zrównoważenia zależny jest od wymiarów i wagi bramy
 • wybór prowadnic oraz usytułowanie układu zrównoważenia zależne jest od wysokości nadproża.
  • Podwójne prowadzenie (najczęściej spotykane)
   Wymaga minimum 200 mm nadproża dla bramy ręcznej i 240 mm dla bramy automatycznej. Po otwarciu zarówno brama autoamtyczna jak i z napędem pozostaje w świetle otworu ok 30 mm.
  • Tylne prowadzenie
   Przeznaczone do montażu bram w garażach z niskim nadprożem.  Minimalna wysokość  nadproża 70 mm dla bramy ręcznej i 110 dla bramy automatycznej. Charakterystyczna cecha, to montaż wału ze sprężynami na końcu prowadnic poziomych.

Powrót do poprzedniej strony